TOCHKA.NET | Роби справу: як створити свій бренд дизайнерських сумок?

Источник: lady.tochka.net
Автор: Аліна Солодка-Доля

Даша Озерянко – мистецтвознавець, засновниця бренду OZERIANKO BAGS і творець авторських сумок.

Вона знає, як почати бізнес без стартового капіталу і всього за рік відкрити свій шоу-рум. Ця дівчина створює сумки мрії і клієнти завжди до неї повертаються, чому так відбувається і в чому секрет успішного бренду Даша розповіла в рубриці “Роби справу”. За чашкою трав’яного чаю, серед ескізів майбутніх колекцій, вона поділилася своїми відкриттями в підприємництві та принципах роботи в Україні.

Спочатку я вступила на юридичний факультет в Національний університет, але через два роки покинула стіни червоного корпусу і отримала спеціальність мистецтвознавця. Я розмальовувала і розписувала всі предмети, які бачила. Спочатку були браслети, потім розпис на блокнотах, але мені було цього мало. Більше того, я побачила потенціал у розписі і пізніше прийшла до дизайну сумок. Я почала їх створювати, коли до мене в руки попала шкіра. Загалом, бажання творити і створювати взяло верх.

Я завжди мріяла бути причетною до мистецтва, тягнулася до чогось прекрасного. Мені здається це на якомусь генетичному рівні. Мої батьки – колекціонери, у них своя галерея.

Сумки створюють настрій. Я сама придумую моделі, малюю ескізи, беру участь у пошитті. Коли розробляю нову колекцію, я все продумую до деталей, контролюю всі робочі моменти.

Виробництво, з яким я працюю – це насамперед люди, яким я можу довіряти. У нас вже з ними такий симбіоз, що ми розуміємо один одного з півслова. Це трудомісткий процес, і головне вміти комунікувати і не накладати на людей ті очікування, про які вони не знають. Потрібно про все обов’язково говорити!

Я черпаю натхнення всюди. У мене велика візуальна база, так як за фахом я мистецтвознавець і завжди знаю, де можна підглянути, почерпнути інформацію. Мої клієнти – головне джерело натхнення. Це настільки різноманітні люди: у них особливий погляд на світ, вони такі цікаві, самодостатні. Я годинами можу спілкуватися з ними, вони часто розповідають мені про свою роботу, про подорожі, улюблених заняттях.

Мої клієнти приходять не просто за сумкою, а до людини, якій вони довіряють.

Першою фокус-групою, на якій я тестувала свій продукт, були колеги. Я працювала в офісі і пошиттям займалася на дозвіллі. Ось вони моментально розкупили всю мою першу колекцію, тоді я зрозуміла, що з цим можна працювати. Коли твої очі горять, ти божевільний від своїх ідей, тобі не страшно.

Що було найскладніше? Коли ти ведеш бізнес в Україні, у тебе може виникнути багато складних моментів, але все залежить від твого ставлення до подій. Є недобросовісні люди, і, на жаль, про це ніхто не попередить, часто потрібно пройти самостійно через це. У мене виникали складнощі з матеріалом, хоча українська шкіра є, але палітра кольорів вбога, з фурнітурою теж є проблеми.

В Україні ринок тільки формується і відповідно – немає правил гри. Головне – залишатися з людським обличчям, бути прозорим у своїх намірах і в роботі, а далі люди самі до тебе приходять. Я постійно консультуюся з бухгалтерами, юристами, щоб бути в курсі подій. Потрібно довіряти професіоналам і тільки так у тебе все вийде.

У нас немає такої глобальної школи підприємництва. І тобі доводиться щодня винаходити велосипед, хоча насправді в усьому світі вже на ньому всі їздять. Я намагаюся переймати досвід зарубіжних підприємців.

У мене були такі друзі – плеяда молодих і завзятих. Ми спокійно ділилися контактами, порадами. Важливо знаходити своїх людей, які рухаються з тобою в одному напрямку, і ділитися інформацією, своїми напрацюваннями. Конкуренція теж повинна бути здоровою, ви можете разом розвивати цей ринок.

Наша реклама – це “сарафанне” радіо. Для мене важливо, щоб вони були задоволені і носили куплену річ із задоволенням. Незадоволений клієнт – це можливість з’ясувати і поліпшити свій продукт або послугу. Я уникаю в своєму бізнесі таких методів, як продати і втікти, а завжди ставлюся до клієнтів так, як хотіла би, щоб чинили зі мною.

У нас вже давно модно бути справжнім, відповідно, одяг і аксесуари ми підбираємо більше під настрій. Зараз мода досить демократична, вона дає тільки напрямок, а ти сама можеш її формувати.

ТОП-5 порад від Даші Озерянко

  1. Я нікого не здивую, якщо скажу, що треба дуже любити те, що ти робиш. Потрібно бути готовим до того, що вихідних у тебе не буде і навчитися розставляти правильно пріоритети, планувати свій графік.
  2. В ідеалі знайти майданчик, де ти зможеш перевірити свій проект. Я пошила першу колекцію і принесла на роботу, у мене відразу її розкупили. Це було моє поле.
  3. Накопичувати стартовий капітал на бізнес необов’язково. Я рухалася маленькими кроками і купувала шматочки шкіри, відшивала невеликі партії. Так, якщо у тебе є гроші, ти можеш їх вкласти в рекламу, піар і все почне рухатися швидше. Але головне – випускати якісний продукт.
  4. Ти повинна розуміти всі етапи виробництва – від закупівлі до кінцевого результату.
  5. Важливо навчитися делегувати зобов’язання іншим, бо самій складно. Кожен день тобі доводиться приймати багато рішень, ти несеш відповідальність за свій бізнес. Тому, важливо вміти довіряти людям.